Logar Temizleme


Genelde yanlış yazılan logar temizleme rögar temizleme olarak bilinir. Ancak halk arasında bu şekilde yanlış telaffuz edilmektedir.

TDK’ya göre rögar temizleme olarak ifade edilen ve yanlış yazımıyla logartemizleme olarak bilinen işlem, tıkanan giderlerin açılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu durumdan öyle çok insan şikayetçidir ki temizliği bir dert, taşması bir dert olmuştur.

Bazı insanların rögar kapaklarının yok olmasından dolayı şikayetleri çoktur. Mahallelerde olmayan kapakların üzerine koyulan tahtalar, çukura düşen çocuklar, hayvanlar hayatımızın gerçekleridir. Rögar temizliği sonrası kaybolan kapaklar ciddi kazalara neden olabilmektedir. Bu yüzden temizleme ekibinin bilinçli olması hayati önem taşır.

Sel gibi durumlarda taşmaların olması, çekilmenin yaşanmaması birçok sıkıntıya neden olur. Böcekler, kötü kokular ve suyun bazı malzemeleri çürütmesi nedeniyle vidanjör hizmeti alınması şart olur. Bu yüzden logar temizliğinde uzmanlarla çalışmanın mümkün olduğu bilinmektedir.

Rögar Temizlemek Bilgi Gerektirir

Rögar temizlemek bir ekip işidir. Her aşamada ciddi bir önem taşıyan bu işlem için bilinçli bir ekiple çalışmak zaman kazandırır. Hatasız bir iş yapmak çevredeki insanların ve çalışanların sağlığı için de önemlidir. Bu yüzden logartemizleme öncesi ve sonrasında detaylı bir çalışmanın yapılmasına özen gösterilmelidir. Halk sağlığını tehdit eden birçok sorun arasında yer alan lağımların taşması, atıkların ve kullanım hatalarının yanı sıra giderlerin de tıkanmasından kaynaklanabilir.

Bilgi birikimi ve deneyim ile elde edeceğiniz birçok kolaylıkla bakımlı ve şık bir alanın yaratılması mümkün olur. Gerek sokak araları gerekse endüstriyel kullanımlar için rögarların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Taşması, kokması beklenmemelidir.


Rögar Temizlemenin Avantajları

       Katı atıklar nedeniyle kirli taşkınların oluşmasını önler
       Kötü kokuları giderir
       Bireysel kullanıcılara zarar vermeyecek bir çalışma şekliyle hizmet verir
       Üst düzey vakumlama teknolojileriyle yapılır

Logar temizleme değil de rögar temizleme olarak bilinen bu işlemi yapan birçok firma gibi biz de raporlu olarak geri dönüşler sağlamaktayız. Böylece resmi makamların kontrolü halinde gösterebileceğiniz bir belgeniz de olmaktadır. Profesyonel temizleme hizmetimiz atık suların tahliye edilmesi ve taşkınlardan kurtulmanın sağlanması için her zaman destek olacaktır.